Jihočeská vědecká knihovna představí život cizinců v Čechách
1. října 2019 Aktuálně

Jihočeská vědecká knihovna představí život cizinců v Čechách

Místo, kde našli svůj nový domov. Výstava fotografií prof. Jindřicha Štreita Jsme ze stejné planety sklízí na jihu Čech úspěchy. Pokud jste velkoformátová fotografie nezastihli v létě v Českých Velenicích nebo Trhových Svinech, tak to můžete napravit ještě od 1. do 31. října 2019 v prostorách Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budjěovicích. Čeká Vás výběr těch nejobdivovanějších fotografií i krásných příběhů.

Výstava dokumentárního fotografa prof. Jindřicha Štreita s názvem Jsme ze stejné planety mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku. V celém cyklu jsou zachyceny 3 desítky příběhů cizinců, křeří našli duhý domov v Čechách, na Moravě i ve Slezsku. Fotograf se zaměřil především na rodinné či pracovní prostředí, podle toho, kam ho oslovení lidé pozvali nebo kde je právě zastihl.

Dvacítku fotografií vystavila Poradna pro cizince a migranty při českobudějovické diecézní charitě v letě v Českých Velenicích a trhových Svinech. Od 1. do 31. října 2019 ji můžete navštívit také ve 2. patře Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicí na Lidické ulici. Tentokrát na návštěvníky čeká výběr "TOP 10" velkoformátových fotografií z českého života cizinců, kteří našli v České republice nový domov.

Vystava_Jsme_ze_stejne_planety_RIJEN


Výstavu realizuje Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě Č. Budějovice za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci programu Integrace cizinců 2019.

MVČR