Seminář "Cizinec v poradně" seznámil s dobrou praxí

Seminář "Cizinec v poradně" seznámil s dobrou praxí

České Budějovice - Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se v prostorách Diecézní charity České Budějovice konal seminář se vševypovídajícícm názvem: Cizinec v poradně. Ten přiblížil problematiku života cizinců v České republice především lidem, jenž se mohou ve své profesní praxi setkat s cizincem v nesnázích. Informace zájemcům předávaly zkušené pracovnice Poradny pro cizince a migranty. 

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se v prostorách českobudějovické Diecézní charity konal seminář, který měl přiblížit život cizinců v České republice především lidem, kteří se mohou ve své profesní praxi setkat s cizincem v nesnázích.

Pracovnice Taťjana Šeráková a Iveta MikulenkováSamotný název semináře „Cizinec v poradně“ vystihuje tematické zacílení na sociální pracovníky a další úřední osoby, které ne tak zřídka přijdou s cizinci do styku při výkonu svého povolání. Tato skutečnost je způsobena zejména migrací cizinců za zaměstnáním do České republiky. Mezi účastníky se tak objevili zaměstnanci městských úřadů, sociální pracovníci, ale také studenti sociální práce, jenž se o danou problematiku zajímají.

Seminář byl členěný na dva bloky: v první části pojednával o pobytové problematice cizinců, žádostech, změnách účelů pobytu apod. Druhý blok se věnoval sociálnímu zabezpečení, zdravotnímu pojištění a „vychytávkám“ z dobré praxe. Přednášejícími byly interkulturní pracovnice Taťjana Anatoljevna Šeráková a vedoucí Poradny pro cizince a migranty Iveta Mikulenková. Obě těžily ze své letité praxe i osobní lidské zkušenosti při práci s cizinci, takže jimi podané informace nebyly pouhou suchou teorií, ale živou prezentací reálné praxe.

 

Seminář Cizinec v poradně

Tento seminář byl realizován za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR
v rámci programu Integrace cizinců 2018.

vnitro_logo

Text: Iveta Mikulenková