Putovní výstava "Jsme ze stejné planety" v Českých Budějovicích

Putovní výstava "Jsme ze stejné planety" v Českých Budějovicích

Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice pořádá putovní výstavu fotografa Jindřicha Štreita "Jsme ze stejné planety". Její putování po jihočeské metropoli započne v prostorách Teologické fakulty JU v pondělí 4. června 2018. Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci projektu „Integrace cizinců 2018“.

Putovní fotografická výstava Charity ČR „Jsme z jedné planety“ ukazuje, jak se žije cizincům v České republice. Z jejich portrétů a příběhů se dozvíte, co se jim tady líbí a proč se rozhodli žít právě u nás. Fotografie Jindřicha Štreita doplňují texty s příběhy, které zpracovala novinářka Martina Vašíčková.

Výstava mapuje osudy lidí, rodinné či pracovní prostředí migrantů, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku. Do projektu se podařilo zapojit migranty z blízkého zahraničí, ze Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny, i zámořské a exotické národnosti, Spojené státy, Kolumbie, Ekvádor, Uganda, Jihoafrická republika.

Její putování po jihočeské metropoli započně v prostorách Teologické fakulty JU, Kněžská 8, České Budějovice v pondělí 4. června 2018. Návštěvníci si ji mohou prohlédnout vždy od 8 do 16 hodin v 1. patře TF JU od 4. 6. 2018 do 28. 6. 2018. Více na: http://www.tf.jcu.cz/o-fakulte/kalendar-akci-cs/jsme-ze-stejne-planety

V červenci pak bude přemístěna do prostor křížových chodeb bývalého dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Č. Budějovicích. V měsíci říjnu uvítá nový akademický rok ve vestibulu budovy rektorátu / Filosofické fakulty JU Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Tuto putovní výstavu zaštiťuje Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice ve spolupráci s Teologickou fakultou a rektorátem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

 

Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci projektu „Integrace cizinců 2018“.

 

MVa Barevné provedení - doplňková varianta loga