Výstava Jsme ze stejné planety na Jihočeské univerzitě uvítá nový akademický rok

Výstava Jsme ze stejné planety na Jihočeské univerzitě uvítá nový akademický rok

České Budějovice – Putovní výstava fotografií Jinřicha Štreita Jsme ze stejné planety přivítá od 3. do 19. října nový akademický rok 2018/2019 ve foyer budovy Rrektorátu a Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Výstava mapuje osudy lidí, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v České republice. Putovní výstavu po jihočeské metropoli realizuje Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě Č. Budějovice.

Putovní fotografická výstava Charity ČR Jsme z jedné planety ukazuje, jak se žije cizincům v České republice. Z jejich portrétů a příběhů se dozvíte, co se jim tady líbí a proč se rozhodli žít právě u nás. Fotografie Jindřicha Štreita doplňují texty s příběhy, které zpracovala novinářka Martina Vašíčková.

Cyklus fotografií mapuje rodinné a pracovní prostředí tří desítek cizinců, kteří se usadili v České republice, a ukazuje, jak se se cizincům zde žije. Štreitovy fotografie doplňují texty s příběhy, které zpracovala novinářka Martina Vašíčková. Z jednotlivých portrétů a příběhů se návštěvníci dozvědí, proč se rozhodli žít právě v naší zemi a co se jim zde líbí. Výstava v Českých Budějovicích mohla být realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci programu Integrace cizinců 2018.

Výstavu již mohli první zájemci shlédnout v měsíci červnu v budově Teologické fakulty JU, v červenci byly fotografie umístěny v prostorách křížové chodby bývalého dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí, kde se konala také slavnostní vernisáž s autorem fotografií Jindřichem Štreitem. Nyní oficiálně od 3. do 19. října uvítá nový akademický rok ve vestibulu budovy Rektorátu a Filosofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Jsme se stejné panety JU říjen 2018

Jsme ze stejné planety na JU – plakát

 

Poradna pro cizince a migranty na JU

 

Výstavu na Jihočeské univerzitě dále doplní 16. října od 16:00 ve Studentském klubu Kampa přednáška vedoucí Poradny pro cizince a migranty při Diecézní charitě Č. Budějovice, která představí aktuální problematiku cizinců v České republice.

 

Realizováno za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci programu Integrace cizinců 2018.

vnitro_logo