Výstava Jsme ze stejné planety v českobudějovickém klášteře

Výstava Jsme ze stejné planety v českobudějovickém klášteře

České Budějovice – Zveme Vás na pokračování putovní výstavy Jsme ze stejné planety, která od 2. července přesídlila na Piaristické náměstí. Vrcholnou akcí této události bude vernisáž za účasti autora fotografií Jindřicha Štreita. Slavnostní vernisáž se bude konat 11. července 208 od 17:30 hod v křížové chodbě Dominikánského kláštera na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích.

 

JZSP_web

Výstavu můžete shlédnout denně od 2. 7. do 30. 7. 2018 vždy od 10 do 17 hod.

Putovní fotografická výstava Charity ČR Jsme z jedné planety ukazuje, jak se žije cizincům v České republice. Z jejich portrétů a příběhů se dozvíte, co se jim tady líbí a proč se rozhodli žít právě u nás. Fotografie Jindřicha Štreita doplňují texty s příběhy, které zpracovala novinářka Martina Vašíčková.

Výstava mapuje osudy lidí, rodinné či pracovní prostředí migrantů, kteří se narodili stovky a tisíce kilometrů od českých hranic, ale rozhodli se žít v Česku. Do projektu se podařilo zapojit migranty z blízkého zahraničí, ze Slovenska, Německa, Polska, Ukrajiny, i zámořské a exotické národnosti, Spojené státy, Kolumbie, Ekvádor, Uganda, Jihoafrická republika.

V měsíci říjnu výstava uvítá nový akademický rok ve vestibulu budovy rektorátu / Filosofické fakulty JU Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Tuto putovní výstavu zaštiťuje Poradna pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice ve spolupráci s Teologickou fakultou, rektorátem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Biskupstvím českobudějovickým.

Výstava je realizována za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci programu Integrace cizinců 2018.

 

Další informace:

Putovní výstava "Jsme ze stejné planety" v Českých Budějovicích

Výstava Jsme ze stejné panety na Teologické fakultě JU

 

Martina Baráková