Ze života cizinců aneb přednáška Poradny pro cizince a migranty pro BIGY

Ze života cizinců aneb přednáška Poradny pro cizince a migranty pro BIGY

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 proběhla přednáška pro bezmála 50 studentů Biskupského gymnázia (BIGY) v Českých Budějovicích. Pracovnice Poradny pro cizince a migranty při DCHCB tak přiblížila ve Studentském kostele sv. Rodiny mladým studentům praktickou problematiku každodenního života cizinců v ČR. 

 

Ve čtvrtek 14. 6. 2018 v odpoledních hodinách proběhla přednáška pro studenty kvarty a kvinty Biskupského gymnázia J. N. Neumanna v Českých Budějovicích. Přednáška byla koncipována v rámci předmětu etika a náboženství. V překrásných prostorách Studentského kostela sv. Rodiny se jí účastnilo bezmála 50 studentů. 

Studenti nahlédli pod pokličku cizinecké problematiky společně s pracovnicí Poradny pro cizince a migranty při Diecézní charitě České Budějovice, která cizincům denně poskytuje odborné sociální poradenství.

Přednáška Mgr. Ivety Mikulenkové měla studentům přiblížit problematiku každodenního života cizinců v ČR, aby si tito mladí lidé představili, co je třeba s sebou vzít z rodné země, pokud chtějí žít v cizině, jak je to s uznáváním zahraničního vzdělání, na jaké úřady se cizinci v ČR mohou obracet –  toto všechno cizincům zpočátku navíc stěžuje jazyková bariéra.

Prostřednictvím filmu studenti pohlédli i na to, jak např. život lidí v Afghánistánu dovede změnit k lepšímu třeba hejno slepic nebo tkalcovský stav, a jak účinná pomoc to může být. Byl i prostor procvičit si své vědomosti v poznávání státních vlajek států, z nichž do ČR mohou cizinci přijít.

Tato aktivita byla umožněna díky finanční podpoře Ministerstva vnitra České republiky v rámci projektu Integrace cizinců 2018.

 

IMG_1941

 

IMG_1984

 

IMG_1953_T

 

Realizováno za finanční podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci programu Integrace cizinců 2018.

vnitro_logo

Text: Iveta Mikulenková

Foto: Martina Baráková