Děti cizinců si užily předvánoční besídku

Děti cizinců si užily předvánoční besídku

České Budějovice – Tradiční vánoční besídku pro děti klientů Poradny pro cizince a migranty při českobudějovické diecézní charitě si ve čtvrtek 6. prosince 2018 užila třicítka dětí. Společně s dobrovolníky mohly děti vyrobit vánoční ozdobu či si zasoutěžit o malou drobnost. Nakonec nezapomněl přijít ani sv. Mikuláš se svým doprovodem a dárečky.

Ve čtvrtek 6. prosince 2018 uspořádala Poradna pro cizince a migranty ve spolupráci s dobrovolníky z Dobrovolnického centra při Diecézní charitě České Budějovice již tradiční Vánoční besídku pro děti svých klientů – cizinců. Pozvání dostaly nejen děti klientů Poradny pro cizince a migrant, jejichž rodičům tato služba pomáhá, ale také děti klientů druhého spřáteleného českobudějovického Centra na podporu integrace cizinců. Celkem se tak besídky účastnilo 31 dětí, letošní ročník byl tedy opravdu velký.

Na děti čekalo hned několik tvůrčích dílniček, kde si mohly vyrobit vánoční ozdoby nejen na stromeček, svícínek z jablka, hřebíčků a jedlových větviček, nazdobit perníčky, vyrobit přáníčko, pouštět lodičky z ořechových skořápek, letos nově vyrobit svíčku z plátů včelího vosku, ale také ulovit si (papírovou) rybku či si zasoutěžit o malou drobnost. Nejen děti, ale také jejich rodiče, se hned dali do přátelského hovoru až to Modrým domem bzučelo jako v úlu.

Děti nezapomněl navštívit ani očekávaný sv. Mikuláš v doprovodu čerta a milého anděla. Za hezkou básničku děti dostaly od této mikulášké party bohatou nadílku plnou sladkostí. Balíčky, jako každý rok, věnovala Kongregace Sester Nejsvětější Svátosti, za což jim patří velký dík. Poděkování touto cestou putuje taktéž dobrovolníkům, kteří na tuto akci přicházejí pomoci a také samozřejmě Oblastní kanceláři ODS, která zdarma poskytla prostory pro tuto akci. Všem děkujeme za spolupráci a budeme se příští rok těšit na příjemné předvánoční setkání.

Iveta Mikulenková, vedoucí Poradny pro cizince a migranty

Fotografie z besídky najdete ZDE.

Foto: Karel Šerák

Související články